Categorieën: Nieuws

Deze zomer toch een openluchtbioscoop in De Wijert?

Het lijkt er op dat er deze zomer toch weer een openluchtbioscoop gehouden gaat worden in het Hendrik de Vriesplantsoen in De Wijert. Het coronavirus en de maatregelen maakten het lange tijd onzeker of het wel zou kunnen.

“We moeten nog wat slagen om de arm houden”, laat Platform De Wijert weten. “De aanvraag voor het evenement is op dit moment in behandeling bij de gemeente Groningen. Vooraf hebben we geïnformeerd of kleine buitenactiviteiten als bijvoorbeeld een openluchtbioscoop gehouden mogen worden als we ons daarbij aan alle coronamaatregelen, als de anderhalve meter afstand, houden. Komende vrijdag horen we of het door kan gaan. Daarnaast zou eventueel een tweede coronagolf nog roet in het eten kunnen gooien, maar daar gaan we niet vanuit.”

De openluchtbioscoop begint zo langzamerhand een traditie te worden in de wijk. Als de gemeente groen licht geeft is het voor het vierde jaar op rij dat er in de zomer films op het witte doek worden vertoond. De avond vindt plaats eind augustus en er zullen dan drie films vertoond worden. Behalve een kinderfilm gaat het om een familiefilm en een film voor volwassenen. Voor mensen uit Beijum, Vinkhuizen of Grijpskerk is er slecht nieuws, de filmavond is alleen bedoeld voor bewoners uit De Wijert.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

48 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden