Foto: Sebastiaan Scheffer
Het Peter de Grote Festival heeft vanwege de coronacrisis haar programmering helemaal aangepast. Bij het festival rond kamermuziek zijn er geen concerten met publiek, maar drie verschillende digitale programmaonderdelen.
Vanaf 15 juli, wanneer het festival oorspronkelijk zou beginnen, kun je op de website een compositie zien en horen die in het Prins Claus Conservatorium opgenomen en gefilmd is. Het gaat om een stuk van componist Wim Zwaag over de coronacrisis.
Bovendien zijn er op de website diverse andere opnames van voorgaande edities beschikbaar.
Het onderdeel waarbij musici in het UMCG musiceren voor ernstig zieke patiënten, vindt wel doorgang, maar dan op virtuele wijze, en het in het ziekenhuis. Het programma dat oorspronkelijk gepland stond voor dit jaar, schuift in zijn geheel door naar volgend jaar.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…