Categorieën: Nieuws

Veiligheidsberaad: ‘Heropening horeca goed verlopen’

De heropening van de horeca op Tweede Pinksterdag is goed verlopen in ons land. Dat zegt voorzitter Hubert Bruls van het Veiligheidsberaad tegen de NOS.

Het Veiligheidsberaad is de overkoepelende organisatie van alle 25 Veiligheidsregio’s in Nederland. De organisatie kijkt terug op een gezellige Tweede Pinksterdag waarbij de heropening van de horeca zonder grote problemen is verlopen. “De anderhalvemetermaatregel is gerespecteerd”, zegt Bruls. “Complimenten namens alle burgemeesters aan de horeca-ondernemers en de klanten.”

De drukte in binnensteden en in natuurgebieden is volgens Bruls vergelijkbaar met die van Hemelvaartsdag. Op sommige plaatsen in het land moest worden ingegrepen door parken of wegen af te sluiten. “Sommige mensen blijven hardleers en blijven naar dezelfde plekken gaan. Tegen hen moet je optreden.” Ook in Groningen verliep Tweede Pinksterdag gezellig, gemoedelijk en beheerst.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

32 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden