Foto: Rick ten Cate - tencatefotografie.nl
De traumahelikopter is sinds oktober 2016 vijfduizend keer uitgevlogen vanaf haar thuisbasis Groningen Airport Eelde. Dat meldt RTV Drenthe dit weekend.
Gemiddeld betekent dit dat het MMT, het Mobiel Medisch Team dat de helikopter bemandt, vijf oproepen per dag krijgt. In oktober 2016 verhuisde de helikopter van de stad Groningen naar Eelde. Daarvoor stond de gele traumaheli stand-by op het vliegdek van het UMCG. Na klachten van omwonenden over lawaaioverlast werd besloten dat de helikopter moest verhuizen en wel naar Eelde. Vanaf het vliegveld wordt de helikopter ingezet voor ernstige medische meldingen in de noordelijke provincies.
De meldingen kunnen heel gevarieerd zijn. Van een ernstig auto-ongeluk tot een medisch noodgeval in een woning. De traumahelikopter op Eelde is één van de vier Lifeliners die in Nederland operationeel is. De andere drie staan op Volkel, Rotterdam en op het dak van het VUmc in Amsterdam. Daarnaast zijn er nog twee Waddenhelikopters die het vervoer van patiënten van de Waddeneilanden naar noordelijke ziekenhuizen verzorgen.
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…
De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…