Categorieën: Nieuws

Organisatie Peter de Grote Festival: ‘Afwijzing door Kunstraad leidt tot catastrofale schade’

De organisatie van het Peter de Grote Festival vindt de afwijzing door de Kunstraad, voor meerdere instellingen voor klassieke muziek in de Stad, onjuist en onredelijk. De stichting vreest grote schade aan de ‘klassieke muziekketen’ in Noord-Nederland.

Volgens de organisatie tast de Kunstraad met haar negatieve advies praktisch de gehele keten aan, met grote gevaren voor het klassieke muziekleven in het noorden. “Na het vertrek van het Frysk Orkest uit Leeuwarden is daar de klassieke muziek nagenoeg verdwenen”, zo schrijft de organisatie in een officiële reactie op het advies. “Wanneer gemeente en provincie dit advies volgen, ontstaat een fatale kettingreactie. Het zal dan straks in de zomer stil zijn in de kerkjes, zalen en andere podia in Groningen, muzikaal talent wordt in de steek gelaten en het Prins Claus Conservatorium en het NNO raken in een gevaarlijk isolement.”

De Stichting doet daarom een beroep op de lokale en regionale overheden om het advies van de Kunstraad niet te volgen en de subsidies toch toe te wijzen. “Kies voor een krachtige en bloeiende sector klassieke muziek. Met daarbij de stevige en boeiende rol van het Peter de Grote Festival.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

6 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

7 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

10 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

10 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

11 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

11 uur geleden