Categorieën: Nieuws

Organisatie demonstratie: ‘Bij ons wél maatregelen’

De organisatie van de demonstratie op de Grote Markt die vanavond om 18.00 gepland staat gaat er van uit dat er in Groningen wel afstand gehouden gaat worden, in tegenstelling tot in Amsterdam gisteren.

Het evenement op Facebook, waar op moment van schrijven al 530 mensen van hebben gezegd dat ze erbij aanwezig zullen zijn, is georganiseerd door Black Ladies of Groningen BLOG. De demonstratie wordt gehouden tegen geweld tegen mensen van kleur in de Verenigde Staten en de EU.

“Van wat ik heb gezien in Amsterdam kan ik zeggen dat er daar geen maatregelen zijn getroffen vooraf, dus waren er ook geen maatregelen om je aan te houden. Bij ons zal dat anders zijn. We hebben bewust gekozen voor een Sit-in waar we op de vloer aangeven waar mensen kunnen zitten. Op de Grote Markt hebben we uitgerekend dat we dan 800 mensen kwijt kunnen, en anders kunnen we nog uitwijken naar de Vismarkt,” vertelt Stayce van de organisatie.

“We hebben een sterk team die mensen er op gaat aanspreken als ze zich niet aan de regels houden,”garandeert Stayce. De Gemeente Groningen is ondertussen nog in overleg hoe met de situatie om te gaan.

Wouter Holsappel

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden