Categorieën: Nieuws

Noorderlicht hekelt beslissing Raad van Cultuur in brief aan minister

Noorderlicht is het niet eens met het oordeel dat de Raad van Cultuur heeft gegeven over het verstrekken van subsidie aan festivals voor beeldende kunst. De instelling schreef er een boze brief over aan minister van Engelshoven.

Een eerder advies van de Raad voor Cultuur de ruimte voor presentatie instellingen uit te breiden is niet door de minister overgenomen. Volgens Noorderlicht is het kader dat de Raad gebruikt voor beoordeling niet 1 op 1 van toepassing is op de fotografie.

Noorderlicht deed, samen met BredaPhoto, een aanvraag voor een gedeelde plaats in de BIS als festival beeldende kunst en cross-over. In eerdere, aparte subsidie aanvragen werden aanvragen voor beide instellingen afgewezen. Ook een gezamenlijke aanvraag voor een festival kon de goedkeuring van de Raad van Cultuur niet wegdragen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

40 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

49 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden