Categorieën: Nieuws

Lachgas voor consumenten wordt nagenoeg volledig verboden

Er komt een verbod op het gebruik van lachgas in gasflessen en grote hoeveelheden patronen door consumenten. Dat staat in een plan van staatssecretaris Paul Bolhuis (ChristenUnie) van Volksgezondheid.

Aanleiding voor het verbod is een advies waaruit blijkt dat recreatief gebruik van lachgas tot schade kan leiden. Overmatig gebruik kan bijvoorbeeld leiden tot hoofdpijn, duizeligheid en tintelingen. Volgens Blokhuis wordt lachgas de laatste tijd steeds vaker gebruikt door jongeren waarbij de hoeveelheden ook steeds verder toenemen. Behalve problemen voor de eigen gezondheid ontstaan er hierdoor ook steeds vaker ongelukken in het verkeer. Het afgelopen jaar zijn er in de gemeente Groningen verschillende ongelukken gebeurd waarbij lachgas een rol speelde. Onder andere op 24 januari toen een auto kantelde op de N370.

In het plan van Blokhuis staat dat consumenten alleen nog lachgas in ampullen mogen kopen en bezitten om slagroom mee te kloppen. Alleen voor mensen van achttien jaar en ouder is de aankoop van één verpakking van maximaal tien ampullen toegestaan. Het gebruik van lachgas blijft wel toegestaan voor de ‘eigenlijke toepassingen’ als geneesmiddel, in de horeca en in de auto-industrie. Het plan van Blokhuis ligt sinds vrijdag ter inzage waarbij mensen commentaar mogen leveren.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

4 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

4 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

7 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

8 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

8 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

8 uur geleden