Categorieën: Nieuws

Burgemeester over demonstratie: “Complimenten aan organisatie en deelnemers”

Burgemeester Koen Schuiling (VVD) van de gemeente Groningen is trots hoe de anti-racismedemonstratie dinsdagavond verlopen is in Stad. Dat laat Schuling weten op Twitter.

“Ik ben trots dat wij in deze moeilijke tijd toch deze demonstratie op een goede manier hebben kunnen laten doorgaan”, vertelt Schuiling. “Complimenten aan de organisatie en de deelnemers voor de manier waarop zij de regels in acht hebben genomen.” De demonstratie op de Grote Markt die om 18.00 uur begon en tot 19.00 uur duurde, trok enkele honderden deelnemers.

De actie vond plaats naar aanleiding van de dood van de 46-jarige George Floyd in Amerika. Door toedoen van agenten kwam hij om het leven. De donkere Floyd overleed nadat een witte politieagent minutenlang zijn knie op zijn nek hield. In Amerika kwam het de afgelopen dagen op verschillende plekken tot demonstraties en geweld. Ook in Nederland hebben inmiddels verschillende protestacties plaatsgevonden. De acties zijn bedoeld om solidariteit te uiten maar ook om aandacht te vragen voor racisme en politiegeweld in ons land.

Bij de actie in Groningen hielden aanwezigen anderhalve meter afstand van elkaar. Tijdens de zestig minuten werden er toespraken gehouden, vond er een sit-in plaats en werd er een minuut stilte in acht genomen.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

2 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

3 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

3 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

4 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

5 uur geleden