Categorieën: Nieuws

‘Plankaart’ moet plaatsing 350 nieuwe laadpalen in gemeente versnellen

De gemeente gaat het aantal openbare laadpalen voor elektrische auto’s de komende drie jaren uitbreiden met 350 nieuwe exemplaren. Om het proces te versnellen, komt de gemeente met een ‘plankaart’ met 1500 geschikte locaties.

Inwoners kunnen op de digitale plankaart, die te vinden is op de website van de gemeente, aangeven waar zij het liefste een nieuwe laadpaal voor elektrische auto’s zien verrijzen. Op de plekken waar het meeste animo is voor een laadpaal, wordt één van de 350 geplande palen geplaatst. Omdat de geschikte locaties nu al zijn vastgelegd, kost het een stuk minder tijd om ook daadwerkelijk tot plaatsing over te gaan. “We zoeken nu nog per aanvraag een locatie voor de paal en nemen vervolgens een verkeersbesluit. Dat proces kost ongeveer vijftien weken. Die periode willen we met deze plankaart aanmerkelijk verkorten”, vertelt wethouder Philip Broeksema.

Een deel van de locaties voor de laadpalen is al vastgesteld. Deze komen bij bijvoorbeeld buurthuizen, winkelcentra, sportparken en in de dorpskernen.

Er zijn op dit moment ruim tweehonderd openbare laadpalen in de gemeente. U mag zelf geen laadpaal plaatsen op openbaar terrein. Ook een kabel over het trottoir leggen is niet toegestaan. Een aanvraag voor een openbare laadpaal is in de openbare ruimte dus noodzakelijk.

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Zondag droog maar waterkoud, komende dagen kans op winterse buien’

De maximumtemperatuur komt de komende dagen niet boven de 10 graden uit. Regelmatig zal het…

7 uur geleden

Lycurgus wint uitwedstrijd tegen Dynamo

Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in Apeldoorn tegen Draisma Dynamo gewonnen. Het werd 1-3 voor…

8 uur geleden

FC Groningen Vrouwen beleeft historische avond in de Euroborg met winst op Jong ADO Den Haag

De FC Groningen Vrouwen hebben zaterdagavond geschiedenis geschreven. Voor het eerst speelde het team in…

9 uur geleden

Sinterklaasintocht in Stad trekt veel bezoekers (foto’s)

De Sinterklaasintocht zaterdag in de stad heeft veel bezoekers op de been gebracht. Honderden kinderen…

9 uur geleden

Afleiding nekt De Boo op 500 meter in Salt Lake City

Jenning de Boo heeft zaterdagavond de tiende tijd geschaatst op de eerste omloop van de…

9 uur geleden

Groen Geel pakt periodetitel na ruime zege op Helpman en wil meer

Groen Geel pakte in de derde klasse R zaterdag bij Helpman overtuigend de eerste periodetitel.…

10 uur geleden