Categorieën: Nieuws

Kans op regen neemt toe: “Een enkele bui, wellicht een flinke plensbui”

De kans op regen van betekenis neemt aan het eind van komende week toe. Dat is de voorspelling van OOG-weerman Johan Kamphuis.

“In tegenstelling tot op Eerste Pinksterdag zal de zon maandag op Tweede Pinksterdag vaker present zijn”, zegt Kamphuis. “Wel gaat er wat sluierbewolking overtrekken. Bij een matige wind uit het oosten tot noordoosten wordt het ongeveer 24 graden. Dinsdag gaat de warmste dag van de week worden en kan het wel eens 27 graden worden. Er is dan veel zon en weinig wind.”

Vanaf woensdag gaat het veranderen. “Op woensdag stroomt er minder warme lucht ons gebied binnen. Het wordt 22 graden waarbij de zon meer en meer strijd moet gaan leveren met de bewolking. Later op de dag is er kans op een bui. Donderdag en de dagen daarna zal de temperatuur verder naar beneden gaan en komen we wellicht onder de twintig graden uit. De kans op regen wordt iedere dag wat groter. De timing en de hoeveelheid is echter nog erg onzeker. De weersituatie leent zich voor zowel slechts een enkele bui maar de kans dat er soms een flinke plensbui valt is ongeveer even groot.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Martiniplaza verandert zaterdag in grote platenwinkel

Muziekliefhebbers kunnen op deze zaterdag zaterdag te kust en te keur in Martiniplaza. In het…

29 minuten geleden

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

10 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

11 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

12 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

12 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

13 uur geleden