Foto: Valerie Kuypers - rijksoverheid.nl
Basisscholen die vanaf maandag 11 mei besluiten om halve lesdagen les te gaan geven krijgen hier ruimte voor van minister Arie Slob (ChristenUnie) van Onderwijs. Hoewel Slob liever ziet dat er hele dagen les wordt gegeven.
Slob geeft de voorkeur aan hele dagen omdat dit tot minder problemen leidt. Scholen mogen vanaf 11 mei gefaseerd open waarbij ze zich moeten houden aan de anderhalvemetermaatregel. In de praktijk betekent dit dat klassen gescheiden worden waarbij er om de dag les wordt gegeven aan een groep. De hele dagen zijn op advies van de minister. Halve dagen zou drukte opleveren in de gangen en op pleinen tijdens de wisselingen waardoor er meer contact zou kunnen zijn.
Bij de organisatie Ouders en Onderwijs zijn de afgelopen dagen tientallen meldingen binnengekomen van ouders die laten weten dat hun school afwijkt van het hele dag les geven. “Dit leidt tot gedoe omdat er bijvoorbeeld geen aansluiting is met de buitenschoolse opvang”, laat de organisatie weten. “Ook zien we dat kinderen uit één gezin op verschillende dagen gehaald en gebracht moeten worden, waardoor ouders niet aan het werk komen.” Slob zegt dat hij scholen de ruimte geeft om af te wijken als de situatie voor hen niet haalbaar is.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…