Categorieën: Nieuws

“Groepsimmuniteit bij coronavirus gaat niet op”

Het verhaal over groepsimmuniteit bij het coronavirus gaat niet op. Dat zegt viroloog Alex Friedrich van het UMCG in een interview met het Dagblad van het Noorden.

Voor de uitspraak wijst Friedrich naar cijfers van bloedbank Sanquin. Uit hun bloedanalyses blijkt dat nu zo’n drie procent van de Nederlandse bevolking antistoffen heeft tegen het coronavirus. “Bedenk eens wat deze drie procent nu al aan ellende heeft opgeleverd in de ziekenhuizen en aan sterfgevallen”, zegt Friedrich tegen de krant. “Het is maatschappelijk niet aanvaardbaar met natuurlijke besmettingen tot zestig of zeventig procent te gaan wat je nodig hebt om deze groepsimmuniteit te bereiken, waarbij het niet eens zeker is of die immuniteit echt effectief is.”

Friedrich zegt dat de steekproef van Sanquin belangrijke informatie bevat. “Als drie procent van de mensen nu op dit moment geïnfecteerd is betekent dat een half miljoen mensen in ons land het virus onder de leden heeft gehad. Als de steekproef representatief is dan heeft het virus op basis van de sterftecijfers van het CBS een overlijdensrisico van 1,3 procent na infectie.” Friedrich verwacht dat maatregelen de komende tijd nodig blijven. “We zullen niet terug kunnen naar de situatie van voor deze pandemie. De anderhalvemeter afstand en meer van dit soort maatregelen zullen de komende weken en maanden nodig blijven.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

38 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden