Categorieën: Nieuws

RIVM somberder dan vorige week: “Positieve scenario’s komen niet uit”

De maatregelen die genomen zijn om de verspreiding van het coronavirus in te dammen hebben minder effect dan gedacht. Dat laat het RIVM zondagavond weten.

Volgens planningen van het Rijksinstituut hadden dit weekend de effecten van de genomen maatregelen die twee weken geleden genomen werden, te zien moeten zijn. Het RIVM ziet die effecten ook maar minder dan men verwacht had. Daarnaast is men een stuk somberder over het aantal coronapatiënten dat op de Intensive Care terecht komt. “De meest positieve scenario’s van vorige week komen niet uit”, zegt Jaco Wallinga van het RIVM.

Uit berekeningen blijkt dat men verwacht dat in het meest waarschijnlijke scenario er half april 2.500 coronapatiënten op de IC-afdelingen liggen. “Dat is best wel een grote verschuiving ten opzichte van vorige week.” Dit scenario gold vorige week nog als een somber scenario. Wallinga liet vorige week weten dat hij hoopte dat er begin april maximaal duizend bedden nodig zouden zijn. Dat aantal is zondag echter al bereikt.

Dat de IC’s vol liggen komt onder andere omdat patiënten er veel langer liggen dan gedacht. Het RIVM ging vorige week nog uit van tien dagen. Inmiddels rekent men 23 dagen. Daarnaast is de stijging van het aantal patiënten afgelopen dagen sneller gegaan dan gedacht.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • De maatregelen zijn nog maar twee weken oud.

    Dit is nepnieuws.

    OOGTV, stop met het plaatsen van dit soort berichten. De effecten van de maatregelen zijn pas morgen op z'n vroegst meetbaar.

  • Jacco is lekker aan het modelleren. Jacco vind het allemaal wel spannend. Ik vind dat Jacco zich over een tijdje met Rutte en Van Dissel mogen verantwoorden. En dan niet in een Parlementaire Enquête.

  • Geachte Premier en medemens Mark Rutte,

    Ik verzoek u - namens miljoenen gedupeerden - INDRINGEND:
    NU NATIONAAL GEEN HOUTROOK!

    Dus alle houtrook per direct te stoppen!
    1. Mensen kunnen dan gezond bewegen in hun eigen leefomgeving (binnen- en buitenshuis).
    2. Gezonde mensen worden geen nieuwe longpatiënten.
    3. Alle mensen - met reeds kwetsbare longen kunnen goed ademen - worden beter en niet zieker.
    4. Corona patiënten zullen thuis sneller herstellen.

    Mevrouw Kiki

  • Met de kennis van nu blijkt dat de kennis van toen niet toereikend was voor een accurate voorspelling.

  • VSH is een beetje een oude zeur, vol van zichzelf en altijd kritiek op anderen. Lekker gemakkelijk wanneer je zelf niets nuttigs hoeft te doen.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

5 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

7 uur geleden