Categorieën: Nieuws

Kapotte ambulancebus achter takelwagen in Groningen gearriveerd

De ambulancebus die eerder maandagavond met coronapatiënten aan boord strandde op de A73 in Brabant is rond middernacht gearriveerd bij het UMCG. De bus kwam op een bijzondere manier de stad binnengereden.

“De bus reed zojuist achter op een lepel van een takelwagen van een bergingsdienst de stad binnen”, ziet Martin Nuver van de incidentenwebsite 112groningen.nl. “Het transport werd begeleid door diverse politiemotoren.” De bus, die normaal op Groningen Airport Eelde gestationeerd staat, was in de middag naar het Zuyderland Medisch Centrum in Heerlen gereden om daar coronapatiënten op te halen. Op de terugweg ging het op de A73 ter hoogte van Vierlingsbeek mis. De bus viel stil, mogelijk vanwege een koelvloeistoflekkage. Er werd direct groot alarm geslagen. Zes ambulances, een traumahelikopter en verschillende politiewagens rukten uit.

Op takelwagen naar Groningen
In eerste instantie werd gepoogd om de bus te repareren maar toen dat niet lukte werd besloten om de bus achter op de lepel van een takelwagen van een bergingsdienst te plaatsen. De zes patiënten en het verplegend personeel kon aan boord blijven. In Nijmegen werd in een ziekenhuis voor de zekerheid een medische controle uitgevoerd. Toen de artsen aldaar groen licht gaven kon het bijzondere konvooi doorrijden naar Groningen waar het dus rond middernacht arriveerde.

Patiënten verplaatsen
Vorige week luidden de zuidelijke ziekenhuizen de noodklok. Vanwege de grote toeloop van patiënten dreigden de hospitalen onder water komen te staan. Door patiënten te verplaatsen met ambulances, MICU’s, traumahelikopters en dus een ambulancebus kan de druk van de ketel worden gehaald. In de noordelijke ziekenhuizen verblijven inmiddels al tientallen patiënten.

Foto: Raymond Meter – meterfotografie.nl
Foto: Martin Nuver – 112groningen.nl
Foto: Raymond Meter – meterfotografie.nl
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden