Foto: Rick ten Cate - tencatefotografie.nl
Bij een verkeersongeluk woensdagavond op de Peizerweg is een fietser zwaargewond geraakt. Dat meldt Rick ten Cate van de incidentenwebsite tencatefotografie.nl.
Het ongeluk gebeurde rond 20.40 uur. “Het lijkt behoorlijk ernstig”, zegt Ten Cate die bij het ongeluk ter plaatse is. “Een fietser is door nog onduidelijke oorzaak geschept door een personenauto. Het slachtoffer is daarbij op de voorruit terecht gekomen.” Hulpdiensten waren snel ter plaatse. “Politieagenten hebben de Peizerweg afgesloten voor het verkeer. Behalve een ambulance is ook het MMT, het Mobiel Medisch Team, ter plaatse. Zij assisteren de ambulancemedewerkers bij de behandeling van het slachtoffer.”
Tekst gaat verder onder de foto
Politieagenten doen onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Met spoed naar ziekenhuis
Rond 21.20 uur ziet Ten Cate dat het slachtoffer naar het ziekenhuis wordt gebracht. “Ze hebben het afgelopen half uur de fietser gestabiliseerd. Zojuist is het slachtoffer onder begeleiding van een trauma-arts in een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Dit gebeurde met zwaailicht in sirene ingeschakeld.”
De politie is direct begonnen met een onderzoek naar de toedracht. “De VOA, de Verkeers Ongevallen Analyse, is ter plaatse. Zij bekijken de situatie, maken foto’s en voeren metingen uit.”
Later meer.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…
Bekijk reacties
Levensgevaarlijk, fietsen in deze stad.
Vooral 's-avonds.
Allereerst hoop ik dat de verwondingen voor deze fietser meevallen, maar de opmerking van Appie kan ik niet plaatsen, zorg dat je zichtbaar bent voor andere verkeersdeelnemers en je de geldende verkeersregels in acht neemt. ( Wat ook voor automiobilisten opgaat) Reed recent op de fiets en stak bij een afslaande beweging mijn hand uit, waarbij enkele andere fietsers mij aankeken alsof ik iets deed wat niet mocht.
Waar het om dit ongeval gaat, het lijkt er op dat de fietser de Peizerweg is overgestoken zonder voldoende om zich heen te kijken.
zonder de oorzaak te kennen wil ik even reageren. Er wordt heel vaak erg hard gereden op dit gedeelte van de Peizerweg. Heb hier al vaak melding van gemaakt maar heb niet de indruk dat er op snelheid wordt gecontroleerd. Let op automobilisten dit een woonwijk. Mooi asfalt nodigt misschien uit om je gaspedaal even flink in te trappen maar houd je in, dit is echt levensgevaarlijk.