Categorieën: Nieuws

CDA wil onderzoek naar loden waterleidingen in scholen

Er moet onderzocht worden of er loden waterleidingen in scholen of crèches zitten. Dat zegt het CDA.

Het CDA komt met de vragen nadat er in Utrecht in zes basisscholen verhoogde concentraties lood zijn aangetroffen. ‘Het binnenkrijgen van lood is schadelijk voor de gezondheid. Vooral voor jonge kinderen. Daarom is het belangrijk om zo snel mogelijk alle scholen en crèches te controleren en loden waterleidingen te vervangen.’, aldus René Bolle van het CDA.

Naast scholen wil het CDA ook een onderzoek naar woningen en andere gebouwen. In heel Nederland zouden nog tussen de 100 duizend en 200 duizend loden waterleidingen liggen.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Hoezo alle scholen en créches. Na 1960 werd lood niet meer gebruikt in waterleidingen. Nieuwere gebouwen hoef je dus niet te controleren. Tussen 1945 en 1960 werd er in de meeste gevallen al koper gebruikt. Vraag gewoon de scholen in oudere gebouwen om het zelf te controleren bij de watermeter. Dat is snel gedaan.

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

30 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden