De politie voerde woensdagavond een zoekactie uit rond bedrijventerrein Westpoort. Dat gebeurde in kogelwerende vesten, met politiehonden en een warmtebeeldcamera. Dat meldt de incidentenwebsite 112groningen.
De politie gaf woensdagavond tegen 19.00 uur een burgernetmelding af met het verzoek om uit te kijken naar een grijze Citroën Cactus met forse schade aan de linker achterzijde. De bestuurder van de auto zou volgens de politie aan de Zilverlaan in de wijk Vinkhuizen mogelijk iemand beroofd hebben. Die persoon deed vervolgens aangifte. De dader zou daarbij wellicht een wapen hebben gebruikt.
De auto werd later die avond aangetroffen langs de A7, nabij het bedrijventerrein Westpoort. Er is niemand aangehouden.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
Bekijk reacties
Wat mij gisteravond opviel is dat de verlichting op het fietspad langs de voetbalvelden aan de Zilverlaan het voor de 2e keer in ca. 2 maanden opnieuw niet deed... Het wordt voor overvallers/straatrovers zo wel heel gemakkelijk om iemand ongezien/ongemerkt te beroven of anderzins...!
Ik vind dat de gemeente hier met prioriteit aandacht aan moet besteden en moet zorgen voor een stabiele en betrouwbare lichtvoorziening op dit afgelegen fietspad wat veelvuldig wordt gebruikt als toegang en exit van de wijk Vinkhuizen en aangrenzende/omliggende wijken!
Neem in deze jullie verantwoordelijkheid en mét prioriteit gemeente Groningen!!!
Ook de Wilhelminakade tussen het spoorviaduct en de Prinsessenweg is érg slecht verlicht ondanks de aanwezige lantaarnpalen... De lantaarns zijn ongeveer 1.50m hoog en 'verblinden' daardoor (althans mij wel geregeld) terwijl het zicht op het fietspad nihil is!
Het is een heel druk fietspad en een drukke dagelijkse doorgaande route voor vele fietsers en scooterrijders )die bijna allemaal te hard en gevaarlijk scheuren)...
Mijn inziens is deze vorm van straatverlichting ondeugdelijk en gevaarlijk door het slechte zicht waardoor er m.i. een onderzoek moet komen naar de huidige vorm van deze verlichting! Want wat er nog bijkomt is dat ook op dit stuk fietspad de verlichting het regelmatig niet doet of sommige palen wel en sommige niet...!
De oplossing is m.i. heel simpel; vervang de huidige lantaarnpalen door gangbare, ca. 3 meter hoge palen wat zal zorgen voor een ruimer verlichtingsvlak waardoor het zicht aanmerkelijk zal toenemen...!
Veiligheid op 1, centjes op plek 2 ! !