Foto: Deutsche Bahn
In december heeft spoorwegbeheerder DB Netz AG de officiële aanvraag ingediend bij de Duitse federale spoorwegautoriteit om de bouw van de nieuwe Friesenbrücke goed te keuren. De netbeheerder hoopt daarmee in 2021 te kunnen beginnen met de ontmanteling van de oude brug.
De herbouw van de Friesenbrücke, de Duitse spoorbrug die in 2015 werd aangevaren,moet ervoor gaan zorgen dat het treinverkeer tussen Groningen en Leer weer op gang komt. Omwonenden en belanghebbenden worden in het komende jaar geïnformeerd over de verdere plannen van DB voor de Friesenbrücke en kunnen dan ook reageren door zienswijzen in te dienen, zogeheten Anhörungsverfahren.
De bouw van de brug moet volgens de planning in 2022 beginnen en in 2024 klaar zijn. De nieuwe spoorbrug wordt een van de grootste draaibruggen van Noordwest-Europa, met een doorvaartbreedte van ruim 50 meter. Het project is essentieel bij de aanleg van de Wunderline, een snelle treinverbinding tussen Groningen naar Bremen, zonder overstappen
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Bekijk reacties
Eindelijk!!
Na 9 jaar pas dus een nieuwe brug... als het lukt tenminste.
Een farce.