Categorieën: Nieuws

Wethouder vreest voor verwaarlozing wijken

Wethouder Roeland van der Schaaf vreest in de toekomst voor verwaarlozing van de wijken. Er komt namelijk veel te weinig geld van het rijk om de wijkvernieuwing in Groningen fatsoenlijk uit te voeren. 

Van der Schaaf vindt de wijkvernieuwing belangrijk om te voorkomen dat er in Groningen echte achterstandswijken ontstaan,. Die zijn er volgens hem nu nog niet.

Van der Schaaf zegt dat Groningen er momenteel nog wel goed voor staat. Er gaat 4,5 miljoen naar Beijum, De Wijert, Selwerd en de Indische buurt/de Hoogte. Volgens Van der Schaaf is dat een goed begin, maar eigenlijk moet er meer geld vrijgemaakt worden. Het gemeentebestuur is in gesprek met het rijk om alsnog meer geld te krijgen.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Goh, komt Prinsjesdag er aan of zo. Dan vraagt Jan en alleman in de weken er voor om geld.

    Rutte is hier niet vatbaar voor, die is lang nog niet klaar met de financiële ombuigingen die hij nodig acht voor Nederland, dat die haaks staan op wat veel Nederlanders willen laat hem koud.

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

43 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden