Categorieën: Nieuws

Hitterecord Eelde gesneuveld

Het hitterecord van Eelde is woensdagmiddag gesneuveld, het was op het hoogtepunt 36,7 graden. Het oude record van Eelde stond sinds 23 augustus 1944 op 36.3 graden.

Om 14:58 sneuvelde na 27.363 dagen al het landelijke hitterecord van 38.6 graden. Deze temperatuur werd op 23 augustus 1944 behaald in Warnsveld. In Eindhoven werd met 39.3 graden aan het eind van de middag een nieuw record gevestigd

Hoe lang het landelijke record stand houdt is volgens weerman Johan Kamphuis nog maar de vraag, donderdag wordt er nog iets hetere lucht aangevoerd. Het record in Eelde zal dan waarschijnlijk niet verbeterd worden, de maximumtemperatuur zal 1 a 2 graden lager uitkomen..

Harro Meijer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden