Foto: Joanna Bu via Pexels
Diverse bewoners in Paddepoel gaan samen met de SP een zwartboek maken over schimmel, vocht, kou en andere problemen in hun huizen.
Ongeveer zestig bewoners trokken vorige week aan de bel en wilden dat woningcorporatie Lefier er iets aan gaat doen. Om de argumenten kracht bij te zetten wilden ze met de SP maandagmiddag naar Lefier toe om met de directie te praten.
Volgens de bewoners had de directie geen tijd voor hen en is daarom besloten nog meer bewoners met klachten te mobiliseren en deze klachten op papier te zetten.
Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…
De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Bekijk reacties
Na het maken van dit zwartboek niet verzanden in talloze buurtvergaderingen en ludieke acties. Helaas heb je te maken met een eindeloos trainerende woningstichting die niet-onafhankelijk onderzoek op niet-onafhankelijk onderzoek stapelt en bestaat de kans dat het probleem uiteindelijk halfbakken wordt aangepakt. Intussen ben je wel enige jaren verder en hebben er nog meer bewoners (verergering van ) astma of een longontsteking gekregen.
Laat je niet afschepen met de standaard reactie van de verhuurder "had u maar beter moeten ventileren" wanneer er sprake kan zijn van bouwkundige gebreken. In dat laatste geval worden er wetten overtreden: de Woningwet en het Bouwbesluit. Overtreding van het Bouwbesluit is een strafbaar feit (het gaat om een economisch delict). Stap met z'n allen naar de Huurcommissie of neem een (als goed bekend staande!) advocaat mocht je ook nog compensatie willen eisen. Er zijn in ons land al enorme schadevergoedingen toegekend aan bewoners die astma ontwikkelden als gevolg van een slecht binnenmilieu.