Categorieën: Nieuws

Herstel muziekkoepel Sterrebos begonnen

Het herstel van de muziekkoepel in het Sterrebos is donderdag van start gegaan. De verwachting is dat de reparatie enige tijd in beslag gaat nemen.

De koepel raakte bij een brand op 14 april van dit jaar flink beschadigd. Het vuur werd rond 20.30 uur ontdekt en een half uur later kon de brandweer het sein ‘brand meester’ geven. De werkzaamheden donderdag begonnen met het wegzagen van de verbande planken.

Hoe de brand indertijd kon ontstaan is nog onbekend.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • Ten tijde dat die brand uitbrak werd er onder de koepel regelmatig gebivakkeerd door daklozen. Ik fiets er vaak langs in de vroege ochtend. Waarschijnlijk hebben ze daar een vuurtje gestookt om warm te blijven of te kokkerellen. Cameratoezicht zou gewenst zijn voor dit Amsterdamse school monument anders vrees ik dat alle moeite en kosten voor niets zijn.

  • "Waarschijnlijk"?

    Of misschien was het een buurtbewoner die van ze af wilden? Of tieners die daar gingen roken en een peukje achterliet?

    Wie zal het zeggen. Maar je ongefundeerde beschuldigingen helpen niet.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

46 minuten geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

1 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

4 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

5 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden