Categorieën: Nieuws

Dubbel gevoel bij opknapbeurt Hoge Der A

De bewoners van het van het A-Kwartier zijn blij met de opknapbeurt van het Hoge Der A. De hobbelige granietkeien worden vervangen door afgevlakte exemplaren.

Het eerste gedeelte tussen de A-brug en Turftorenstraat is bijna klaar. Daarna is het gedeelte tussen Turftorenstraat en Visserstraat aan de beurt en dat is vermoedelijk op 22 juli af. Voor voetgangers blijft, tijdens de werkzaamheden, het Hoge der A in beide richtingen bereikbaar. Al sinds de aanleg, meer dan 10 jaar geleden, klaagden met name fietsers over de bestrating. De steentjes moesten de historie van de kade benadrukken.

Esther Klaver voorzitter van de buurtvereniging het A-Kwartier heeft nog wel een kritische kanttekening. Met name over de verloren gegane parkeerplaatsen: ‘Het is sjiek wat hier wordt aangelegd. maar over de verloren gegane parkeerplaatsen hebben we sinds vorig jaar mei nog niets gehoord. Ik verwacht dat we daar binnenkort nog bericht over krijgen.’

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Bij zo'n mooi historisch straatbeeld horen natuurlijk geen lelijke moderne koekblikken. Die breng je maar naar de buurtgarage.

  • De buurtstalling kost al gauw 800 euro per jaar. Dan zet ik hem liever ergens buiten voor een kwart van dat bedrag.

  • Dit graniet naar België vervoeren, daar af laten vlakken en weer retour naar Groningen transporteren. Ik dacht dat er een groen beleid gevoerd zou gaan worden in deze stad. Hoeveel CO2 gaat hier wel niet mee gepaard?
    Ik zou ook geen blik op deze kades geparkeerd willen zien, maar goed, van fietsers kun je niet vreten, dit alles is toch door diezelfde automobilist betaald, of wordt de rekening nu bij de fietser neergelegd?

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

23 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden