Categorieën: Nieuws

Commissie Bodemdaling gaf vorig jaar 20 miljoen euro uit

De Commissie Bodemdaling heeft vorig jaar bijna 20 miljoen euro toegekend aan maatregelen tegen de bodemdaling door aardgaswinning in de provincie Groningen. Dat staat in het jaarverslag over 2018 van de commissie.

Daarmee komt het totaal uitgekeerde bedrag sinds 19984 op bijna 328 miljoen euro. De commissie beoordeelt welke maatregelen nodig zijn om nadelige effecten van bodemdaling door aardgaswinning te voorkomen, en bekijkt welke kosten in aanmerking komen voor vergoeding.

Vorig jaar zijn 26 verzoeken om schadevergoeding gehonoreerd. Het geld is vooral besteed aan de verhoging van de Noordzeebrug en de ophoging van de dijk Eemshaven – Delfzijl en terreinophoging van de Eemshaven.

Sinds het begin van de gaswinning, in 1963, is de bodem flink gedaald. In Loppersum gaat het om 32 centimeter. Dat heeft vooral gevolgen voor de waterhuishouding, zoals de waterstand.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • In Oude Pekela is de bodem na ingebruikname gaslocatie 1995 in totaal 15 cm gezakt
    In 1971 vertelde de NAM al dat op de ruilverkaveling Slochteren de bodem 30-90 cm zou zakken en er bij alle watergangen met stuwen rekening gehouden moest worden.

    Wie betaalt? de veroorzaker /opdrachtgever ! Het rijk heeft geind zij moeten alles betalen !

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

49 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden