Categorieën: Nieuws

‘Als de bak vol is, staat er altijd eentje iets verderop’

De gemeente doet een beroep op de bezoekers van het Noorderplantsoen het een beetje netjes te houden in het park.

‘Geniet je vandaag van het mooie weer in het Noorderplantsoen? En wil je je afval kwijt? Als de bak vol is, staat er altijd eentje iets verderop… kijk maar op de kaart,’, schrijft de gemeente.

Het Noorderplantsoen heeft 35 afvalbakken plus 30 containers.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Als de bak vol is, neem je troep gewoon naar huis - zo moeilijk is het niet.

    Onvoorstelbaar dat het voornamelijk jonge mensen (van de 'mileu-generatie') zijn... alles moet groen en duurzaam, maar ze weten wèl overal hun troep te laten liggen (of in het water te gooien). Overal peukjes, stukjes gauwgom, bierflesdopjes, chipszakken en energiedrankblijkjes.

  • OOGTV,
    Laat svp een enkele impressie foto´s zien van die grote massa´s mensen (veelal studenten) en en al hun fietsen in ONS ALLER GELIEFDE Noorderplantsoen.
    Meer opruimen is niet het enige wat er moet gebeuren....

    Mevrouw Kiki

  • Mevrouw Kiki,

    Wie heeft deze groep studenten opgevoed? Waarschijnlijk uw generatie, wat ging er dan toch mis? Ouders te druk met zichzelf? Nette auto’s en lege jaszakken is een blijk van dat zij elders hun vuilnis dumpen liever dan netjes mee naar huis nemen en te deponeren in een afvalbak.
    Kan mevrouw Kiki wellicht een oplossing aandragen, veel helpvoller dan kritiek te leveren op een groep die is opgevoed door generatie babyboomers en eerste lichting generatie x.

  • De oplossing is erg simpel, door elk en iedereen duidelijk te gaan maken dat je de door jou meegenomen verpakkingen bij overvolle afvalbakken gewoon mee naar huis gaat nemen om het daar in de vuilnisbak of ondergrondse container te deponeren.

    Een schoner milieu begint toch echt bij het schoonhouden van je eigen omgeving, daarvoor hoef je echt niet wekelijks naar Den Haag om daar te gaan demonstreren, al heeft dat zo te zien haar beste tijd ook al wel weer gehad. Maar goed, dat kon je van tevoren al wel bedenken.

  • @Kuku
    En anderen.

    Ik had het gisteren over de EXTREME hoeveelheid mensen en fietsen.
    Daar is dit kleine Noorderplantsoen - een Engels landschapspark - niet voor ontworpen.

    Ik was zeer bezorgd over de hoeveelheid rotzooi die er achter gelaten zou zijn.
    Ik heb namelijk ervaring opgedaan in de voorgaande jaren met het afval - effect op mooie dagen.

    Maar .... Jullie Zijn Toppers...
    Toen ik vanochtend om 06.00 uur ging kijken, was mijn verbazing groot.
    Ik heb zelden het Noordeplantsoen - na zo´n mooie dag met zoveel mensen - zo schoon gezien.
    Want alleen naast de prullebakken stonden de vele plastic draagtassen met vuilnis!

    Kennelijk heeft de oproep van B&W gewerkt.
    Ik dank jullie.
    Ik ben trots op het feit dat jullie begrijpen hoe bijzonder dit kwetsbare Noorderplantsoen met haar prachtige Bomen is..

    De volgende stap is alle bierdoppen en alle peuken ook nog mee de pullenbakken in.
    En alle de fietsen op de verharding.
    En ´s avonds mag B&W de vuilnis ophalen.
    Want veel meeuwen en meerkoeten zien sommig vuilnis aan voor eten.

    Mevrouw Kiki

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden