Categorieƫn: Nieuws

Volop activiteiten voor kinderen tijdens lerarenstaking

Theaterles, proefjes doen of leren over geschiedenis: vanwege een landelijke lerarenstaking tegen de hoge werkdruk waren veel kinderen vrijdag de hele dag vrij, maar ze hoefden zich niet te vervelen. In de stad werden verschillende activiteiten georganiseerd, speciaal voor leerlingen van wie de docenten gingen staken.

Zo werden in de Stadsschouwburg rondleidingen en theaterlessen gegeven. In het Universiteitsmuseum konden kinderen proefjes doen en leren over geschiedenis.

Er was ook een aantal scholen dat wel gewoon open bleef, waaronder het Parcival College. Daar staakte ongeveer 15 procent van de docenten.

Danja de Jonckheere

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

24 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden