Categorieën: Nieuws

Nederland importeert voor het eerst meer aardgas dan het exporteert

In 2018 was Nederland voor de eerste keer netto importeur van aardgas. Dat komt met name door het terugbrengen van de gaswinning uit de Groningse gasvelden. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de statistiek.

De importwaarde van aardgas was bijna 12 miljard euro, 43 procent hoger dan in 2017. Nederland exporteerde mede dankzij hogere prijzen voor 9,8 miljard euro aardgas. Het handelstekort kwam uit op 2,1 miljard euro.

Tussen 2012 en 2018 is de winning van aardgas meer dan gehalveerd. De import van gas, vooral uit Noorwegen en Rusland, is in de laatste jaren juist toegenomen. In 2018 werd bijna 56 miljard kubieke meter aardgas geïmporteerd. Dat is ruimschoots een verdubbeling in vergelijking met 2012.

Tom Veenstra

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

6 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

7 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

8 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

9 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden