Categorieën: Nieuws

Na Senegal nu Koningslaagte voor Grutto (+ filmpje)

De eerste grutto’s zijn geland in de Koningslaagte in het Reitdiepgebied. Je kan ze van dichtbij zien vanuit het uitkijkpunt in de potstal bij het Bezoekerscentrum Reitdiep van het Groninger Landschap.

Het gaat niet goed met de koning van de weidevogels, de grutto. Oorzaken zouden agrariërs zijn die hun land te intensief bewerken waardoor er minder insecten, vegetatie en natte drasplas plekken zijn en dan is er ook nog Frankrijk dat er over denkt de jacht op de vogel te heropenen.

Grutto’s overwinteren in West-Afrika, waar ze in grote groepen verblijven bij riviermondingen met modderoevers.  Het Groninger Landschap maakte dit filmpje over de grutto, net geland in Groningen na een verre reis.

Menno van Duinen

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

27 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

46 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden