De SP wil dat de gemeente een vergunningstelsel invoert voor maaltijdbezorgbedrijven. Het aantal bezorgbedrijven is volgens de SP in Groningen flink toegenomen.
Deze toename zorgt ook voor problemen, zegt de SP. Vorige maand oordeelde de kantonrechter van Amsterdam dat het maaltijdbezorgbedrijf Deliveroo de bezorgers in dienst moet nemen, de collectieve arbeidsovereenkomst moet naleven en niet mag werken met ZZP-schijnconstructies.
Volgens de SP werken bedrijven zoals Uber Eats in Groningen met vergelijkbare constructies. SP-fractievoorzitter Jimmy Dijk: “De maaltijdbezorging zorgt voor veel werkgelegenheid. Dat is goed. De keerzijde is dat er bedrijven actief zijn die stukloon betalen en ZZP-schijnconstructies toepassen om zo het wettelijke minimumloon te ontduiken. Dit creëert onzekerheid en werkende armen. Wij willen dat mensen een loon krijgen om van te leven.”
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…
Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…
Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…
Bekijk reacties
Mensen met een beetje smaak weten dat je voor goed eten niet bij een bezorg restaurant moet zijn, wie bv wel eens bij een echt goede chinees restaurant is geweest (en die zijn er niet in de provincie Groningen)gruwelt wat in de bakjes van de Chinees zit.
Sardijnse bezorger aan de Rabenhaupt bevalt me prima. Kan bijvoorbeeld de pasta Arabiata aanbevelen.
Moet er wel gelijk bij zeggen dat ik géén fijnproever ben. Maar ik hoor er van anderen unaniem positieve verhalen over.
Weer een tot mislukken gedoemde poging van de SP om zich te bemoeien met iets dat geen gemeentelijke taak is.
Geef iedere bezorger een fooi en het probleem is ook opgelost.
Zou je die houding ook hebben als het om jouw broodwinning zou gaan? Als het om anderen gaat is het altijd makkelijk oordelen.
Eerlijk loon voor eerlijk werken. De praktijk is in onze maatschappij helaas heel anders.
Iedere bezorger ontvangt ook een fooi, zij het dat deze fooi van hun werkgever afkomstig is, al noemen werkgevers van bezorgers dit loon.