foto Alina l'Ami
De 19-jarige Groninger schaker Jorden van Foreest gaat beginnen aan veruit het zwaarste toernooi uit zijn loopbaan, namelijk de Masters van het Tata Steel Chess Toernooi 2019.
Van 12 t/m 27 januari wordt dit toernooi gehouden in Wijk aan Zee, met uitstapjes naar Alkmaar op 16 januari en naar Leiden op 23 januari.
Van Foreest staat 192e op de wereldranglijst. In de Masters treft hij dertien tegenstanders uit de top van de wereld. Alleen al van de eerste acht van de wereldranglijst spelen er zes mee, waaronder de Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen, het Chinese supertalent Liren Ding en de Nederlandse topper Anish Giri. Ook oud-wereldkampioenen Kramnik en Anand zijn van de partij. Vandaag begint Van Foreest met de witte stukken tegen Anand uit India.
Zijn 17-jarige broer Lucas van Foreest speelt een groep lager mee bij de Challengers.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…