Foto Sebastiaan Scheffer
De kans dat er op vrijdag 15 maart in het onderwijs gestaakt wordt is vrijwel honderd procent. Dat zegt de Algemene Onderwijsbond (AOb).
Vorige week maakte de bond bekend dat er op 15 maart een actiedag plaatsvindt. “Behalve de basisscholen zal er dan ook in het voortgezet onderwijs, het middelbaar- en hoger beroepsonderwijs en op universiteiten gestaakt worden”, zegt Hayo Bohlken van de Onderwijsbond. Aanleiding voor de actie is de te hoge werkdruk en de lage salarissen. De kans dat de actie doorgaat noemt Bohlken groot. “Er worden op dit moment geen gesprekken gevoerd met het ministerie, dus ik ga er vanuit dat er op 15 maart geen les wordt gegeven.”
Als de staking door gaat dan is het voor eerst dat alle onderwijsniveaus het werk gelijktijdig neer gaan leggen. Hoe de actiedag er precies uit gaat zien is onbekend, wel is duidelijk dat er een bijeenkomst plaats gaat vinden op het Malieveld in Den Haag.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…