Foto: sxc.hu/profile/soopahtoe
De provincie Groningen start samen met onderwijsinstellingen en bedrijven het programma Cybersecurity Noord-Nederland, met als doel het bedrijfsleven beter te beschermen tegen cyberaanvallen.
Het programma gaat vier jaar duren en kost ruim zes miljoen euro, waarvan drie 3 miljoen aan provinciale subsidie.
Binnen het programma wordt onderzoek gedaan naar internetveiligheid en nieuwe opleidingen (mbo, hbo en wo) op dit gebied ontwikkeld, naar schatting worden de komende jaren vierduizend mbo-, hbo- en wo-studenten geschoold in internetveiligheid. Ook komt er een nieuwe leerstoel aan de Rijksuniversiteit Groningen.
Daarnaast gaat het programma professionele ondersteuning bieden om bedrijven beter te beschermen tegen cyberaanvallen. De samenwerkende partners verwachten dat het programma meer dan vijfhonderd nieuwe banen oplevert.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…