Categorieën: Nieuws

Brandweer: Jaarwisseling ‘gemoedelijk’ ondanks grotere inzet

De brandweer in de provincie Groningen is 101 keer ingezet tijdens de jaarwisseling. Volgens de hulpdienst is dit 25 keer vaker dan in voorgaande jaren, maar was de sfeer wel ‘gemoedelijk’.

In totaal werd de brandweer op oudejaarsdag tussen 18.00 uur ’s avonds tot 07.00 uur (Nieuwjaarsdag) 101 keer ingezet. De meeste branden vonden plaats in de gemeenten Groningen, Pekela en Midden-Groningen. In 81 incidenten ging dit om buitenbrandjes (vuurwerk en vreugdevuren). Daarnaast vonden er elf kleinere branden plaats in en rondom gebouwen. In drie gevallen bleek het niet om een gebouwbrand te gaan. Ook werd de brandweer vijf keer ingezet bij autobranden, bij twee containerbranden en één keer om een ambulance te assisteren. Er vonden geen grote incidenten plaats.

Volgens de brandweer is er tijdens de jaarwisseling geen geweld of agressie gebruikt tegen de brandweerlieden. Ze omschrijft de jaarwisseling daarom ook als ‘bijzonder’ maar wel ‘gemoedelijk’.

Tom Veenstra

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

6 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

8 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden