Categorieën: Nieuws

Twee Groningse wetenschappers in De Jonge Akademie

Wetenschappers Nanna Haug Hilton en Marie-José van Tol uit Groningen treden in maart volgend jaar toe tot De Jonge Akademie van de KNAW. Dat is donderdag bekendgemaakt.

Haug Hilton is gespecialiseerd in sociolinguïstiek. Zij betrekt het publiek actief bij haar onderzoek door bijvoorbeeld samen met niet-wetenschappers onderzoek te doen en hiervoor moderne middelen in te zetten zoals apps. Van Tol onderzoekt de rol van de hersenen en cognitie bij het ontstaan en voortbestaan van psychische stoornissen, zoals depressie en angst, en specifieke symptomen zoals suïcidaliteit.

De Jonge Akademie is een onderdeel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, de KNAW. In totaal treden tien nieuwe leden toe, waarvan er dus twee uit Stad komen. Het lidmaatschap duurt vijf jaar.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

6 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

15 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden