Categorieën: Nieuws

In 28 dagen van het roken af

Niet alleen oktober, maar ook Stoptober is vandaag ingegaan. Tijdens Stoptober worden mensen gestimuleerd om 28 dagen lang te stoppen met roken.

De meeste ontwenningsverschijnselen zouden na deze 28 dagen achter de rug moeten zijn, waardoor het makkelijker is om definitief te stoppen. 

Bij de GGD kunnen mensen armbandjes halen om te laten zien dat ze meedoen aan Stoptober. Er is ook een app ontwikkeld met tips.

Danja de Jonckheere

Bekijk reacties

  • Ja geweldig, gaan we dit ook doen met "Ik heb al 28 dagen niet in mijn Diesel auto gereden en 28 dagen geeft mijn fabriek geen vervuilende uitstoot meer?"

    • Als het weer een beetje mee zit heb je in ieder geval geen last meer van de barbecues. Houtkachels daarentegen worden weer flink opgestookt, want die zijn zogenaamd CO2-neutraal. Maar goed Houtkachels en BBQ's mogen ook niet in openbare gebouwen :p

  • Roken is een vervelende verslavende ziekte waardoor je een ellendige dood kunt sterven.
    Ziektes moet je bestrijden, patienten moet je helpen. Patienten die aan die ziekte lijden kun je helpen door het roken uitsluitend binnenshuis (bij voorkeur de eigen woning) toe te staan. Dan worden ze minder vaak in de verleiding gebracht en veroorzaken ze geen overlast.

  • Stoppen met roken moet je zelf willen, dan stelt het niets voor. Stop je omdat je omgeving dat wenst of omdat je maatschappelijk gezien tegenwoordig als roker al aardig een paria begint te worden, dan bestaat de kans dat je na te zijn gestopt een zware tijd tegemoet gaat.

    Men zou zich ook eens druk moeten gaan maken om het fijnstof wat dagelijks door vervuilde filters van balansventilatiesystemen en andere afzuigsystemen in een groot deel van de huizen rondwaart, daar lees je nooit iets over en voor je gezondheid zal dit niet veel beter zijn.

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

26 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

43 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden