Categorieën: Nieuws

Hoger beroep in zaak tegen barmannen

Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank op 12 oktober om drie barmannen vrij te spreken. Zij zouden op 25 augustus 2016 een vrouwelijke klant hebben verkracht.

Volgens de rechtbank was het ‘slachtoffer’ zich volledig bewust van de seksuele handelingen die ze heeft verricht met de drie barmannen. Het Openbaar Ministerie eiste eerder 240 uur werkstraf, een voorwaardelijke celstraf van een half jaar en een schadevergoeding van 18.000 euro tegen het drietal.

De rechter oordeelde dat er verschillende verklaringen over de toestand van de vrouw afgegeven. Ze zou onder invloed van alcohol en drugs hebben verkeerd en kon daarom de avances van de barmannen niet weigeren. Het hoger beroep dient volgend jaar voor het gerechtshof in Leeuwarden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

3 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden