Categorieën: Nieuws

Met liedjes Bommen Berend bespotten

Groningen viert komende dinsdag het Groningens Ontzet. Eén van de onderdelen in het programma is het Bommen Berend Muziektheater. “Men mag best wel weten waar het eigenlijk over gaat.”

Het geluid van een piano en de stemmen van het Bommen Berend Jeugdkoor klinken over het binnenterrein van het Noordelijk Scheepvaartmuseum. “Hier gaat het maandag en dinsdag gebeuren”, vertelt Marcel den Os van het Jeugdkoor. “In totaal brengen we het Bommen Berend Muziektheater vijf keer op de planken waarbij we het verhaal vertellen van bakkersdochter Zwaantje en zoon van bierbrouwer Tammo. Met hun vrienden verzetten zij zich tegen het geweld van de bisschop van Münster.”

“Ik ben best wel een beetje zenuwachtig”, vertelt Friso die één van de rollen in het stuk vervult. “Al die mensen die gaan komen kijken. Het is denk ik het beste dat ik me terugtrek in mijn fantasiewereld en dan zal het vast wel goed gaan.” Met het stuk wordt de geschiedenis rond Bommen Berend vertelt. “Heel veel jongeren weten niet wat er nu precies gevierd wordt”, zegt Hinke. “Dat juist hier aandacht voor is, is denk ik heel belangrijk.”

Het Bommen Berendmuziektheater is maandag en dinsdag gratis te bezoeken. Vanwege het beperkt aantal beschikbare zitplaatsen is reserveren wel noodzakelijk. Dit kan via het mailadres bommenberendmuziektheater@gmail.com.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

27 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden