Categorieën: Nieuws

“Aanpak hoofdstation valt veel duurder uit”

De aanpak van het gebied rond het hoofdstation valt veel duurder uit dan gepland. Volgens de provincie komt dat vooral door de prijsstijgingen in de bouwsector.

De komende jaren gaat er van alles gebeuren rond de Spoorzone. De totale kosten bedragen tegen de 300 miljoen euro. Het busstation verhuist naar de zuidzijde, er komen nieuwe perrons, er komen drie tunnels, voor de bus, voor fietsers en voetgangers. Verder wordt het station Europapark aangepakt en komt er een nieuw opstelterrein bij Haren.

Omdat de aanpak van het stationsgebied veel duurder gaat uitvallen, moet de bestaande risicopot worden aangevuld. De provincie begint binnenkort met de aanbesteding van de werkzaamheden, om te voorkomen dat er nog meer prijsstijgingen komen.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Het besluit is al gevallen om de provincie en de raad in de stad te overtuigen via een bepaalde prijs. En nu het besluit is gevallen komen er weer enorme bedragen bij. Toch vreemd, als je contractuele prijsafspraken maakt, waarmee je de provincie en de raad in de stad overtuigt, niemand zijn beloftes in de bouwsector nakomt. Dit kan en mag nooit op los zand drijven!

  • Maar 300 miljoen?
    Waar is de rekening?
    Die reken ik graag even na.

    Dit goedkope bedrag kan niet waar zijn.
    Het Groninger Forum kost alleen al 140 miljoen.

    Is er al een aanbesteding gedaan?
    Wacht daar nog maar even mee.
    Ik moet nog aangifte doen.
    De politie heeft nog geen tijd gehad.

    Mevrouw Kiki

    • Het forum op zich was zeventig miljoen. De bijdrage van de NAM komt niet voor de verantwoordelijkheid van de gemeente of provincie.

  • Dit soort speeltjes zijn veel te groot voor de "experts" .
    Dat zien we telkens weer.

  • Het is geen crisis meer hè? Dan kunnen de bouwers de hoofdprijs vragen. Dit soort projecten kunnen het beste in de crisisjaren aanbesteed en uitgevoerd worden om de bouwers aan het werk te houden. De bouwers van de ringweg zitten nu waarschijnlijk ook met een tekort omdat hun onderaannemers opeens duurder zijn geworden.

  • De bouwbedrijven hebben groot gelijk, Eerst als opdrachtgevers (grote en kleine opdrachten) alles aannemers tot de laatste Eurocent uit willen knijpen en dan toch maar zo`n opdracht aannemen, wat moet je anders als je als bouwbedrijf niets te doen hebt.

    Als het allemaal meezit gaan wij binnen afzienbare tijd voor een bouwvakker € 100,00 per uur excl.btw betalen en voor een ICT`er € 45,00 incl.btw

    Ben benieuwd hoe dit straks bij de ombouw van het Julianaplein af gaat lopen/hoe groot de scheur in de broek van deze gemeente lees Schroor gaat worden.
    Wat ik wel weet is dat de ombouw van de Zuidelijke ringweg enorme risico's voor de gemeente met zich meebrengt.
    Ik heb begrepen dat in de contracten voor de aanbesteding en uitvoering ook exoneratie-clausules zijn opgenomen. Deze exoneratie-clausules komen er op neer dat bij overschrijding van het budget de gemeente kan meebetalen. Wordt niet over gesproken door de gemeente.

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

57 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden