Categorieën: Nieuws

Lokale munt in De Hoogte en Korrewegwijk

Vanaf dinsdag is er een lokale munt in de wijken De Hoogte en de Korrewegwijk. De Stichting Talent in Actie lanceert dan “De Talent”, in samenwerking met Burgerinitiatieven Groningen.

Ondernemers, overheden, particulieren, wijk- en bewonersorganisaties kunnen de talenten inkopen en inzetten als blijk van waardering voor mensen die zich inzetten voor de wijk, de buren of bijvoorbeeld als mantelzorger. Zo kunnen diverse diensten en producten gebruikt worden door mensen die hier anders geen geld voor hebben.

De Talent is een sociale betaalmunt, waarmee je bijvoorbeeld je fietsband kunt laten plakken, een aanhanger lenen, kleding of speelgoed uitzoeken klusjes laten doen. Elke munt kan door de verstrekkende organisatie voorzien worden van haar eigen logo. Als de proef slaagt kan de Talent ook in andere wijken ingezet worden.

Wouter Hooijer

Bekijk reacties

  • De Keerkring (www.dekeerkring-groningen.nl) heeft al bijna 25 jaar een lokale munt, voor de hele stad.
    Waarom daar niet gewoon bij aansluiten?

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

8 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

12 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

12 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

13 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

13 uur geleden