Categorieën: Nieuws

Doorgaand autoverkeer geweerd in De Onlanden

Doorgaand autoverkeer door het natuurgebied De Onlanden is niet gewenst. De gemeente Noordenveld, Natuurmonumenten, de Fietsersbond en dorpsbelangenvereniging Peize broeden op maatregelen.

“Op 7 december 2017 is de uitkijktoren in De Onlanden in Peize geopend. Voor deze uitkijktoren is een parkeerplaats aangelegd op de Noorddijk. Deze Noorddijk werd al veel gebruikt door doorgaand gemotoriseerd verkeer van Peize richting Eelde/Paterswolde en andersom. Dit doorgaande verkeer gaat door het natuurgebied waar auto’s niet gewenst zijn. Daarnaast ontstaat er een gevaar voor fietsers en voetgangers. Hierdoor is het plan voor een mogelijke afsluiting ontstaan. Er zijn verschillende varianten uitgewerkt en deze worden aan de inwoners voorgelegd tijdens een inloopavond op 28 mei in café Boonstra in Peize”, meldt de gemeente Noordenveld.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Paar knippen maken. Auto's kunnen over De Horst naar Eelde. Je ziet er trouwens ook vaak vogelaars met de auto. Daar ben je dan nog niet vanaf.

  • Dat kan ik me voorstellen. Het is een prachtig gebied om te fietsen en te wandelen met veel smalle weggetjes. Helemaal afsluiten is vast niet mogelijk omdat ook boeren / bestemmingsverkeer er langs moet. Het zou ook jammer zijn als mensen die wat slechter ter been zijn en afhankelijk van hun auto zijn nergens meer kunnen komen.
    Maar misschien kan men, in overleg met de boeren, wel zorgen dat de weg gedeeltelijk is in te rijden zodat mensen die wat slechter ter been zijn van het gebied kunnen blijven genieten maar het sluipverkeer er geen gebruik meer van kan maken.

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

39 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

49 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden