Spoorbeheerder ProRail gaat volgend jaar onder meer in Groningen proeven doen met zelfrijdende treinen. Er wordt ook getest op de Betuwelijn, de Schipholtunmel en het traject Amsterdam – Eindhoven.
De testen waren al in maart aangekondigd, maar de trajecten zijn nu bekend. Het gaat om proeven met goederen- en passagierstreinen. In Groningen houdt ProRail met Arriva en de Provincie een proef met personenvervoer.
Bij de testen neemt een systeem de handelingen van de machinist geheel of deels over. Volgens ProRail kunnen zelfrijdende treinen dichter op elkaar rijden, waardoor er meer treinen op een traject passen. Ook rijden ze gelijkmatiger en daardoor zuiniger.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…