Foto: Patrick Wind - 112groningen.nl
Een flat aan de Siersteenlaan in de wijk Vinkhuizen is zaterdagavond voor een aantal uren ontruimd geweest vanwege een vreemde lucht in het gebouw. Onderzoek heeft geen bijzonderheden opgeleverd.
“De melding kwam rond 20.30 uur binnen”, vertelt woordvoerder Anouk Bruintjes van de brandweer. “Verschillende bewoners in de flat klaagden over prikkende luchtwegen en een vreemde geur. Hierop zijn wij als brandweer maar ook de collega’s van de politie en ambulancedienst ter plaatse gekomen.”
De flat die uit 22 wooneenheden bestaat werd ontruimd. De bewoners werden met een touringcar overgebracht naar een opvanglocatie. Daarna begon de brandweer met het verrichten van metingen in het gebouw. “De blusploeg die als eerste ter plaatse was krijgt hierbij hulp van een Officier van Dienst Bevolkingszorg en een Adviseur Gevaarlijke Stoffen (AGS). Zij gaan bekijken waar de vreemde geur vandaan komt.”
Rond 22.40 uur werd de flat weer vrijgegeven. “Metingen hebben geen bijzonderheden opgeleverd. Nadat we het gebouw geventileerd hebben is de lucht weg.”
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…