Foto: Jurjen de Jager
Morgen, zaterdag 15 juli, is er een drijfvuilactie in de Jachthaven Reitdiep, in de A en in de Zuiderhaven. Watersporters met kleine bootjes, kano’s en supplanken verzamelen zich in de Jachthaven Reitdiep en ter hoogte van de Museumbrug.
Wethouder Joost van Keulen geeft op zaterdag 15 juli rond half elf het startsein. Ook mensen zonder boot kunnen meedoen. Er wordt doorgewerkt tot ongeveer half drie. Aan de Reitemakersrijge verzorgt kunstenaar Maria Koijck tijdens de actie een workshop boten maken van plastic. Ook zijn er kraampjes met informatie van het Noordelijk Scheepvaart Museum en van de actie Groningen Schoon Dankzij Mij.
De schippers van het zeilschip New Nexus doen ook mee aan de actie. Zij sluiten zich aan bij de groep in de jachthaven van het Reitdiep. Tjerk Zweers en Niels Tammeling willen hun thuishaven schoon achterlaten, voordat ze met hun duurzame schip aan een reis van drie jaren over de wereldzeeën beginnen.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Bekijk reacties
Bootjes van plastic? Vragen om rotzooi in het water!!!