Foto: Marcel Krijgsman
De winnaars van de Kunstbende 2017 zijn bekend. Eén van de winnaars is Mohamed Yusuf Boss van Urban House Groningen.
De finale was afgelopen weekend in de Westergasfabriek in Amsterdam. Zo’n 90 acts tussen 13 en 18 jaar streden om de prijzen in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater.
Mohamed Yusuf Boss van Urban House Groningen won de Gouden C. Dat is een speciale prijs van het Fonds voor Cultuurparticipatie. Boss vertelt in urban dans een persoonlijk en actueel verhaal over een gezin dat Somalië ontvlucht. Door zich kwetsbaar op te stellen creëert hij een eigen route voor talentontwikkeling en maakt hij zo de weg vrij voor andere urban talenten.
De diverse winnaar mogen in augustus optreden op Lowlands. Daarna gaan ze een individueel talentontwikkelingstraject in met een persoonlijke coach en bereiden ze zich voor op een optreden op een podium met een landelijk bereik, van Mysteryland tot Oerol.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Bekijk reacties
Leuk dat er prijzen worden uitgedeeld, was nog leuker geweest als er prijzen en beloningen komen vanuit privaat gefinancierde fondsen die op zoek zijn naar nieuw talent en daarbij scherp inzetten en vooral marktgericht beoordelen en denken. Nu lijkt het ergens om een soort van WC-eend competitie, gefinancierd met gemeenschapsgeld, te gaan.
Maar gelukkig komt goed talent vanzelf bovendrijven, ook zonder staatsteun. Wens het jong talent in ieder geval veel succes.