Categorieën: Nieuws

Organist Wim van Beek (87) overleden

Organist Wim van Beek is vrijdagnacht op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de website orgelnieuws.nl. Van Beek was zestig jaar lang organist van de Martinikerk.

Wim van Beek werd in 1930 in Woerden geboren. Hij studeerde orgel en piano aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. In 1956 werd hij organist van de Hervormde Gemeente Groningen en daarmee vaste bespeler van het Martini-orgel. Als docent was Van Beek actief aan de muziekschool en het latere conservatorium te Groningen. Ook doceerde hij aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag.

Afgelopen najaar maakte Van Beek bekend dat hij zijn functie om gezondheidsredenen moest neerleggen. Zijn begrafenis zal komende week in besloten kring plaatsvinden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

27 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden