Categorieën: Nieuws

Stripmuseum in conflict met verhuurder

Beheersgroep Libéma heeft de huur opgezegd van het Stripmuseum aan de Westerhaven,
De Westerhaven is door de komst van onder andere de Primark en de aanleg van een nieuw busstation erg in trek bij ondernemers. Het Stripmuseum betaalt een relatief lage huur, met een nieuwe huurder zou het pand veel meer kunnen opleveren. In het contract staat dat het museum in het pand mag blijven tot de verhuizing naar het Groninger Forum, toch probeert Libéma het museum eruit te krijgen.

De partijen komen er zelf niet uit dus wordt het geschil voorgelegd aan de rechter.

Gert den Toom

Bekijk reacties

  • Volgens mij is het Westerhavencomplex van Bouwinvest. Dat zou het stripmuseum onderhuurder maken.

    • Correctie. Het Stripmuseumgedeelte is destijds door Bouwinvest verkocht aan de stichting Nederlands Stripmuseum en Libéma zou de exploitatie doen. Deze situatie lijkt nu omgekeerd. De gemeente heeft overigens de grond om niet aan de ontwikkelaar gegeven en is ook nog eens een verplichting aangegaan de parkeergarage (die fiks duurder werd) voor dertig jaar te huren. Maar dat zijn allemaal afspraken met Bouwinvest geweest. Daar zal Libema weinig boodschap aan hebben. Die willen waarschijnlijk cashen door de ruimte weer te verkopen. Al dan niet aan Bouwinvest.

      http://www.rigo.nl/Portals/0/84640.pdf

  • Jammer voor het museum ( niet voor het gros van de stadjers) dat HET MONSTRUM nog niet klaar is. Ben benieuwd hoe dit afloopt.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden