De Partij voor de Dieren wil een einde aan het doodschieten van dieren op de golfbaan van de Noord-Nederlandse Golf & Country Club in Glimmen.
Omwonenden die zich niet meer veilig voelen, hebben aan de bel getrokken. De Partij voor de Dieren vindt het verwerpelijk dat er dieren worden doodgeschoten omwille van een spelletje, terwijl niet eens is onderzocht of de overlast ook anders kan worden opgelost.
Sinds er geen chemische bestrijdingsmiddelen meer worden gebruikt, is het aantal vogels toegenomen dat op emelten en engerlingen afkomt. De club heeft geen biologische bestrijdingsmiddelen geprobeerd, maar is een overeenkomst aangegaan met jagers om kraaien, nijlganzen en hazen neer te knallen.
Naast de golfbaan wonen mensen met kinderen en dieren, die voor hun veiligheid vrezen en overlast ervaren van de jacht. De buurt heeft geprobeerd er met de golfbaan in goed overleg uit te komen, maar dat is niet gelukt.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
Bekijk reacties
Tja dan moet je de Partij voor de Dieren maar inschakelen, dat heeft nut :p
Het alternatief is om er een vangkooi neer te gaan zetten, waar de gevangen genomen kraaien stuk voor stuk met een tik de nek gebroken worden. Of dat nu zo diervriendelijk is?
Wat een waanzin om dieren af te schieten voor een spelletje!
"engerlingen"? Bedoelen ze daar de golfers mee?