Categorieën: Nieuws

Groningen Actief verbindt ouderen en studenten

Het jaarlijks terugkerende evenement Groningen Actief vond woensdagmiddag plaats. Het doel is om studenten in contact te brengen met oudere mensen. Studenten gingen bij verschillende verzorgingstehuizen langs om met de ouderen spelletjes te spelen, poffertjes te bakken en naar piano-optredens te luisteren.

De ouderen waren erg blij met de komst van de studenten. ‘Hartstikke leuk. Het kan niet gezelliger. Ik wil de hele dag wel blijven om alles te zien wat de studenten doen’, aldus mevrouw Van der Waard.

Groningen Actief wordt georganiseerd door de studentendesk van het Rode Kruis in samenwerking met Contractus. Dit is een overkoepelend orgaan van zeven studentenverenigingen. Het Rode Kruis hoopt dat studenten zich niet alleen op deze dag inzetten, maar dat ze ook op vaste basis als vrijwilliger aan de slag willen gaan.

 

Vera Beuke

Bekijk reacties

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

7 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

8 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

8 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

9 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

10 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

11 uur geleden