Categorieën: Nieuws

Weer bruin café in de stad dicht

Café Gypsy Rose aan de Kerklaan, het vroegere café de Overwinning, sluit per 1 maart de deuren. Op de plek van het café komen appartementen. Verschillende clubs zoals de biljart- en visclub moeten uitkijken naar een andere plek.

“Het werd de laatste tijd steeds rustiger en als er op een gegeven moment geld bij moet dan maak je een keuze”, zegt uitbater Willem deze zondagmiddag aan de lege bar. “De vergunningen voor nieuwbouw zijn net rond en voor mij en mijn vriendin houdt het per 1 maart op”, vervolgt hij.

Volgens Willem is het uitgesloten dat op deze plek aan de Kerklaan weer een café komt: “Appartementen leveren gewoon meer op”. De laatste jaren zijn al de bruine cafés als café Hofman (de Jong) aan de Nieuwe Boteringestraat, café de Jachtwagen aan de Westerhaven en de Bellevue aan de Nieuwe Ebbingestraat gesloten.

Erick Bakker

Bekijk reacties

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

6 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

8 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden